Новини

Світлана Гринчук: результати СОР29 відкривають нові шляхи фінансування кліматичних проєктів України

Світлана Гринчук: результати СОР29 відкривають нові шляхи фінансування кліматичних проєктів України

Кліматичний саміт СОР29 в Баку завершився.

Сьогодні під ранок країни домовилися про нову кліматичну ціль – 300 мільярдів доларів на рік до 2035 року для країн, що розвиваються. 

Нові кліматичні фінанси будуть спрямовані на підтримку національно визначених внесків, національних планів з адаптації та підвищення рівня амбіцій щодо боротьби зі зміною клімату тощо. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук. 

«Прийнято пакет рішень за статтею 6 – ринкові механізми Паризької угоди. Продовжено напрацювання робочої програми по сільському господарству та створено портал для подання нових проєктів. Зроблено кроки щодо напрацювання за питанням глобальної цілі з адаптації. Щодо Робочої програми з мітігації (пом’якшення ризиків) – країни напрацювали елементи щодо продовження цього важливого напрямку. Клімат та гендер: продовжили робочу програму на 10 років та очікуємо рішення в Бразилії. Це був насичений та досить складний СОР для всіх країн світу та для України особливо», – зазначає Міністр Світлана Гринчук.   

Вона також розповіла, що результати означають для України: «Ми будемо отримувати кошти на реалізацію наших кліматичних планів та проєктів. Зможемо залучати додаткові інвестиції в рамках статті 6, а також долучитися до фінансування від міжнародних фінансових інституцій на зелену енергетику, зелене відновлення та адаптацію до зміни клімату». 

За словами Світлани Гринчук, важливим елементом роботи в Баку став Український павільйон, що виконав свою місію щодо залучення міжнародних партнерів  у «зелене» відновлення  – попри війну та руйнування. Він буде символом єднання світу навколо України і після закінчення СОР29. 
«Ідея нашого осередку під час Кліматичного саміту ООН у Баку отримала значний відгук. 30+ інтерв’ю світовим медіа, понад 30 двосторонніх зустрічей з країнами-партнерами та міжнародними організаціями, 50+ заходів у межах павільйону, понад 1000 учасників заходів, 7000+ відвідувачів павільйону – все це є результатом роботи великої та злагодженої команди. Дякую всім, хто доклав руку до створення українського павільйону та поширення його ідеї. Нехай українське насіння проросте по всьому світу!», – наголосила Світлана Гринчук.