Новини

Шлях України до ЄС це баланс викликів та можливостей

Шлях України до ЄС це баланс викликів та можливостей

Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук зауважила під час свого виступу на

дискусійній панелі «Шлях України до ЄС: як євроінтеграційні реформи можуть стимулювати бізнес» на EU-Ukraine Business Summit.

Цей захід за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної об’єднав представників бізнесу, політиків, уряди країн-членів ЄС та України щодо спільних викликів та можливостей відновлення та розвитку України.

Під час панелі Світлана Гринчук розповіла про євроінтеграцію у довкіллєвому секторі України: «27 Розділ «Екологія та клімат» є одним із найскладніших, але він створює нові можливості для інновацій та залучення інвесторів, зокрема завдяки синхронізації європейського та українського законодавства. Ми маємо на меті створити нові можливості для бізнесу, що працює або планує працювати в Україні. Продовжуємо працювати над системою торгівлі квотами на викиди парникових газів, моніторингу довкілля, управління надрами, цифровізації сфери захисту довкілля та інших напрямків, які відповідають європейським нормам».

Міжнародні партнери високо оцінюють досягнення України на шляху до Європейського Союзу.

Як зауважив Генеральний директор DG ENEST Герт Ян Купман, Україна успішно виконує зобов’язання для програми Ukraine Facility та рухається шляхом наближення норм права ЄС. Україна  вже інтегрована в торгові шляхи ЄС ще до того як стала його повноцінним членом. європейський бізнес вже може інвестувати в Україну, так само як і на будь-який внутрішній ринок іншої країни-члена ЄС.

«Важко не погодитися зі Спецпредставником Польщі з відбудови України Павлом Ковалем:повоєнне відновлення України – це не лише про відбудову України, але й про модернізацію та зміну архітектури всієї Європи», – зазначила Світлана Гринчук.

Спеціальний представник Італії в Україні Давід Ла Чечілазазначив, що інтеграція України позитивно вплине на весь Європейський Союз. Запевнив, що Італія активно готується до URC2025 у Римі, підтримує пришвидшення процесу євроінтеграції України й в часи головування у ЄС у 2028 році готова ще більше сприяти цьому. Пан Давід заявив, що цього року на URC2025 очікується понад 3 тисячі учасників, 700 компаній, представників громадянського суспільства та місцевої влади. Він запросив українські та міжнародні компанії презентувати себе на полях конференції  та познайомитися з новими партнерами. Участь різних компаній у цій конференції, зрештою, трансформується у реальні вагомі інвестиції.

Втішні цифри озвучила Виконавча директорка European Business Association Ганна Дерев’янко: близько 70% компаній, які входять до Асоціації, продовжують інвестувати в Україну, навіть у ці тривожні часи. Понад 77% планують залишатися в Україні.

«Це була змістовна  розмова. Україна високо цінує підтримку Європи, та продовжує працювати заради спільного кращого майбутнього ЄС», – підсумувала Міністр Світлана Гринчук.