У Хмельницькому відбувся XI Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».
Цей щорічний захід, який проводиться з 2013 року, залишається провідною платформою для обговорення актуальних питань у галузі, розробки рішень і впровадження сучасних практик. Цьогоріч було залучено понад 500 учасників: представників Уряду, Верховної Ради та місцевого самоврядування, бізнесменів, науковців та громадських організацій.
З вітальними словами на відкритті форуму до учасників звернулася Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. Від Міндовкілля у форумі взяв участь онлайн заступник Міністра Олександр Семенець.
«Питання управління відходами є одним із ключових у контексті національної безпеки, особливо коли йдеться про небезпечні відходи, а також європейської інтеграції нашої країни. Наскільки швидко ми зможемо адаптуватися та побудувати нову систему відповідно до сучасних стандартів, настільки успішною буде наша європейська інтеграція. А головне – зможемо відбудовувати нашу країну за екологічними та зеленими принципами», – підкреслила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Вона також зазначила, що за останні роки була проведена серйозна робота у розробці нормативно-правової бази галузі й зараз цей процес повинен відбуватися ще динамічніше. Зокрема, очікується, що найближчим часом буде затверджено Національний план управління відходами до 2033 року, який стане основою для розроблення регіональних та місцевих планів управління відходами.
Саме на питаннях міжмуніципальної співпраці як ключового інструменту реформи управління відходами на регіональному рівні зосередилися учасники заходу. Обговорювалися пріоритети впровадження Закону України «Про управління відходами», шляхи оброблення відходів війни, залучення інвестицій у створення екологічної інфраструктури, а також впровадження енергоефективних і ресурсоощадних технологій. Також представили найкращі практики поводження з відходами, екологічно дружні рішення для їх переробки та повторного використання, обговорили питання тарифної політики, діджиталізації процесів, проведення освітньої та інформаційної роботи з населенням. І при цьому багато що організатори показали на практиці, адже Хмельницький має чим похвалитися.
Для учасників Форуму провели екскурсію на полігоні ТПВ ХКП «Спецкомунтранс». А також до «Гуфі-центру» – це сучасний інтерактивний навчальний центр, де маленьких та дорослих хмельничан навчають правильному поводженню з відходами.
Організатори: Всеукраїнська екологічна ліга та Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький». Захід відбувся за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.