Новини

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції  Ольга Юхимчук зустрілася з експертами компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні

Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук зустрілася з експертами компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні

Увага на зустрічі була присвячена трьом головним питанням: 

  • Поточний стан та подальші плани Міністерства щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері охорони навколишнього природного середовища;
  • Ключові аспекти та виклики для бізнесу щодо практичного застосування європейських норм та стандартів у сфері захисту довкілля.

Бізнес відіграє надзвичайно важливу роль в розбудові економіки України, – зауважила Ольга Юхимчук. Тому в процесі підготовки до двосторонніх зустрічей з Єврокомісією в рамках офіційного скринінгу дуже важлива комунікація між владою та бізнесом, якій, зокрема сприяють такі зустрічі, як ця. 

“Якщо законодавство буде неефективним, бізнес не зможе допомогти розвитку нашій економіці, — пояснила пані Юхимчук — Тому нам важливо тримати зв’язок із бізнесом, чути його потреби й знаходити спільні підходи. 

Водночас зауважила Ольга Юхимчук, це мають бути “саме зелені підходи”, адже  Україна має враховувати вимоги, які стоять перед нею в процесі євроінтеграції 

Участь у заході взяли представники Ради директорів Американської торгівельної палати, а також співголови комітетів зі сталого розвитку, споживчих товарів, харчової промисловості. До дискусій приєдналися представники міжнародних компаній, чиї представництва працюють і в Україні. 

Ольга Юхимчук розповіла їм про деякі пріоритети та підходи в діяльності Міністерства в процесі євроінтеграції. Один з ключових таких принципів — “наскрізність”, наголосила пані ЮхимчукЦе означає інтеграцію природоохоронних політик в усіх секторах економіки. Йдеться не лише про дотримання екологічних стандартів, а й про прозорість у прийнятті рішень та, наприклад, цифровізацію процесів. 

Подібні зустрічі важливі й для бізнесу, який може синхронізувати свої плани з державою. А також для органів державної влади, адже до складу АТП входять 24 комітети з різних напрямків, а це джерело цінної експертизи та міжнародного досвіду.