Водночас забруднення не концентроване та неоднорідне. Тенденція покращення якості води зберігається.
За результатами відібраних проб води р.Сейм в с.Манухівка, с.Чаплищі, с.Чумакове, с.Хижки, с.Мутин та с.Озаричі встановлено, що вміст розчиненого кисню в межах норми.
На Десні основна маса забрудненої води надійшла до с. Соколівка Чернігівського району. Далі за течією зміни фіксуються точково і не скрізь мають однорідний характер.
У р. Десна в с. Шестовиця, с. Надинівка, с. Максим, с. Соколівка вміст розчиненого кисню ще залишається нижче норми, фіксується підвищений вміст заліза загального, марганцю. Перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено.
На Десні сьогодні працює 9 аераційних установок: 6 у Чернігівській області та 3 в Київській. Вони штучно насичують воду киснем, сприяючи прискоренню окислення органічних речовин і допомагаючи природному процесу самоочищення річок.
Держводагентство спільно з Державною екологічною інспекцією України продовжують моніторинг стану річок Сейм та Десна в Сумській, Чернігівській та Київській областях.
Наразі спостерігається прискорення процесу очищення. Це підтверджують результати моніторингу, які вказують на стабільне підвищення рівня кисню вздовж усього водного об’єкта.