Новини

Словник євроінтеграції: довкілля

Словник євроінтеграції: довкілля

Цього року ми активно готуємося до  двосторонньої  зустрічі в рамках офіційного скринінгу між Україною та Європейською Комісією за розділом 27 «Довкілля та зміна клімату».

На цій зустрічі, вже у червні,  Україна презентує поточний стан та майбутні плани з досягнення відповідності законодавства праву ЄС у довкіллєвій сфері.

Для того, щоб кожен міг поринути у процес євроінтеграції глибше та бути з нами “на одній хвилі”, ми запускаємо новий проєкт «Словник євроінтеграції: довкілля». 

Це серія постів, в яких ми пояснюватимемо головні терміни, пов‘язані з довкіллєвою частиною європейської інтеграції України. 

Розпочнемо із загального терміну, такого як переговори про вступ.

Переговори про вступ відбуваються на міжурядових конференціях. Вони стосуються умов, за яких країну буде прийнято до ЄС, і зосереджені на ухваленні та імплементації норм та правил, які є обов’язковими для всіх держав-членів ЄС.  

Переговори допомагають країнам-кандидатам підготуватися до виконання зобов’язань щодо членства в ЄС. Вони також дозволяють ЄС підготуватися до розширення з точки зору інтеграційної спроможності.  

Переговори про вступ між Україною та ЄС офіційно стартували  в червні минулого року. 

Якщо говорити про загальний висновок Європейської Комісії за розділом 27 «Довкілля та зміна клімату» – це «певний рівень» (оцінка 2 з 5 можливих) готовності та досягнення «певного прогресу» (оцінка 3 з 5 можливих) у сфері довкілля та зміни клімату.

Водночас Звіт Єврокомісії містить три ключові рекомендації у рамках розділу 27 «Довкілля та зміна клімату», які є одними з пріоритетних планів на поточний рік: 

  1. Забезпечити міжсекторальну інтеграцію екологічних та кліматичних заходів та застосування горизонтального законодавства, включно з процесом відбудови.
  2. Подати оновлений національно визначений внесок та стратегію низьковуглецевого розвитку в рамках Паризької угоди, ратифікувати Кігалійську поправку до Монреальського протоколу.
  3. Відновити функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) та прийняти план впровадження системи торгівлі викидами.