Заступниця Міністра Вікторія Киреєва спільно з представниками відділу кліматичної політики та звітності Департаменту
запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля – Юлією Романенко та Михайлом Чиженком взяли участь у презентації проєкту «EU4ClimateResilience» та Національній конференції «PROGRESS», які об’єднують зусилля для підтримки країн Східного партнерства, включаючи Україну, на шляху до розбудови ефективної кліматичної політики.
«Україна демонструє свою відданість європейському порядку денному та Зеленому курсу ЄС. Наразі для нас є пріоритетом розробка та впровадження дієвої кліматичної політики. І в цьому році Уряд схвалив Стратегію формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року, а наш законопроєкт «Про основні засади державної кліматичної політики» готується до другого читання у ВРУ. Ми тримаємо курс на євроінтеграцію, та розраховуємо на підтримку проєкту EU4ClimateResilience в розширенні переліку видів діяльності, що підпадають під регулювання в межах МЗВ, який відповідатиме переліку в Директиві 2003/87/ЄС», – заявила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.
Проєкт PROGRESS орієнтований на підготовку країн Східного партнерства, включно з Україною, до Європейського зеленого курсу. Зокрема мова йде про адаптацію сільського господарства та інших секторів економіки до нових екологічних вимог, що сприятиме сталому розвитку та екологічній модернізації країни.
«Ми хотіли б сприяти зменшенню викидів парникових газів, а також розглянути питання адаптації до змін клімату не лише в муніципальному контексті, а й у сільськогосподарському секторі, а також, що дуже важливо, впровадженні механізмів зеленого фінансування в Україні», – зазначила Мартіна Кольб, Програмна директорка, PROGRESS/EU4ClimateResilience Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Проєкти EU4ClimateResilience та PROGRESS допомагатимуть Україні у проведенні досліджень для розроблення стратегій з адаптації до зміни клімату та плануванні їх впровадження. Також частиною проєктів є приведення у відповідність до норм ЄС системи моніторингу, звітності та верифікації в Україні
«EU4ClimateResilience продовжить інтенсивну роботу над кліматичним законодавством з новою регіональною ініціативою для всього регіону Східного партнерства. Ми маємо намір продовжувати розвивати нашу спільну кліматичну співпрацю з Україною, насамперед тому, що ми розглядаємо її як важливий і непростий напрямок на шляху до ЄС», – підкреслив Рéмі Дюфло, Радник Міністра, Тимчасовий повірений у справах, Європейський Союз.
У заході взяли участь 150 учасників, серед яких представники Європейського інвестиційного банку Східної Європи, Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту споживачів, Міндовкілля, Мінагрополітики, обласних рад, міжнародної організації OECD, UNIDO, FAO, Угода мерів, Міжнародної групи експертів зі зміни клімату, Інституту економіки та прогнозування НАН України, аграрні та екологічні асоціації, керівники банків, підприємств, університетів, асоціації громад, громадські організації та інші.